sebarozvoj

FINANČNÁ MOZGOVŇA: SEBAROZVOJ FINANČNÝCH SPROSTREDKOVATEĽOV

Finanční poradcovia – patria medzi najviac vzdelávajúcich sa ľudí na svete, lebo sa živia najmä predajom informácií, ktoré veľmi rýchlo starnú. Miera opotrebovateľnosti, stresu a únavy z práce s informáciami, kladie stále intenzívnejšie nároky a rôzne požiadavky na relax, dobytie baterky, konsolidáciu životnej sily (vita vitalis), znovunájdenie chuti do práce a umocnenie vlastného šťastia, objavenie zaručene správneho zmyslu života i ďalšie atribúty múdrych výziev k plnohodnotnej sebarealizácii.

akcie

Akcie podľa Roberta Shillera

Profesor Robert Shiller je americký ekonóm a nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu. V minulosti nadviazal na prácu otca hodnotového investovania Benjamina Grahama, ktorý vo svojej knihe Security Analysis obhajoval zavedenie päťročného až desaťročného priemerovania ziskov akcií a ktoré by vyhladilo negatívny vplyv ekonomických cyklov na ziskovosť firiem.

dôchodkový pilier

Spoznajte a využite naplno 1. a 2. dôchodkový pilier

SDS ani DSS nie sú názvy politických strán. Sú to skratky, ktorými sa označuje tzv. druhý dôchodkový pilier a ich správcovské spoločnosti. Podľa štatistík ÚPSVaR druhému pilieru dôveruje približne 50% pracujúcich ľudí vo veku do 25 rokov. Viete, že dôvera je u starších ľudí až 70%? Ak máte niečo využiť pre seba, je lepšie tomu najskôr porozumieť, je tak? Poďme sa na to teda pozrieť…

hypoték

Regulácie NBS pre poskytovanie úverov na bývanie 2

Vzhľadom k tomu, že Slovensko je jedinou krajinou EÚ, v ktorej sa zadlženosť domácností každým rokom zvyšuje nepretržite od roku 2005 a dosiahla 40% HDP, Národná Banka Slovenska sa rozhodla zaviesť ďalšie opatrenia a zatiahnuť tak pomyselnú ručnú brzdu, ktorá by tento trend mala spomaliť. Nižšie uvádzam obmedzenia, ktoré budú zavádzané postupne v období najbližších 12 mesiacov.

finančné

Do finančného vzdelania detí investujte. Inak môžu mať v dospelosti problémy

Financie nás sprevádzajú celým životom či sa nám to páči alebo nie. Začať sa zaoberať finančným vzdelávaním až v dospelosti však nie je šťastným riešením. „Vybudovanie si správnych finančných návykov zvyčajne trvá zopár rokov a je ľahšie ich nadobudnúť v mladom veku. Je preto dobré s tým začať už v detstve,“ radí Marián Búlik.